Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Lenka Dusilová – sólo – Pardubice

4 února /19:00

⟢ Sólový projekt zpěvačky Lenky Dusilové, který je vyústěním její cesty k vrstevnatějšímu, osobnějšímu a intimnějšímu vyjádření.
⚡ do 31. 12. 2023 early bird 320 Kč ⚡
⟢ Lenka Dusilová představuje mimořádný fenomén české hudební scény. Prošla vývojem z pozice rockové a popové hvězdy do současné tvůrčí fáze, kdy svobodně čerpá z široké škály hudebních stylů. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje zejména s loopery, rozšířenými vokálními technikami a vytváří unikátní atmosféru, ve které vyniká její hlas a všestranný hudební talent.
⟢ Lenka Dusilová již v šestnácti letech stanula v čele rockové kapely Sluníčko. Následovala spolupráce se skupinou Lucie a její sesterskou formací Pusa. Později se vydala na sólovou dráhu, hostovala na několika úspěšných albech folkrockového uskupení Čechomor. Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s klavíristkou Beatou Hlavenkovou a kapelou Clarinet Factory vyústily ve spolupráci na nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers. S Beatou Hlavenkovou a dalšími (zejména jazzovými) hudebníky založila Lenka Dusilová také supergroup Baromantika. Společný koncertní program vytvořila i s Monikou Načevou a Ivou Bittovou.
⟢ Lenka Dusilová nepatří k muzikantkám, které by zrovna chrlily nahrávky. V poslední době ale zveřejnila dvě podivuhodná alba. V roce 2020 zvukově hutnou desku Řeka, na kterou přizvala producenty z rozdílných hudebních světů: Petra Ostrouchova a beatmakera a elektronického mága Aid Kida. A letos (opět ve spolupráci s Petrem Ostrouchovem) soundtrack k novému filmu Radka Plíhala Voda ztracená a vrácená, který pojednává o obnově unikátního prostředí šumavských mokřadů.

Podrobnosti

Datum:
4 února
Čas:
19:00

Místo konání

Divadlo 29
Svaté Anežky České 29
Pardubice,
+ Google Mapa