Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Interaktivní hravá výstava v PALÁCI

30. 10. 2022 /00:00 - 13. 11. 2022 /00:00

Od 31. října do 13. listopadu 2022 u nás bude k vidění unikátní Hravá výstava. Přímo v pasáži vám simulátory virtuální reality zprostředkují dechberoucí interaktivní zážitek. Navštivte s celou rodinou zdarma výstavu, která vás nejen pobaví, ale i poučí.
Pomocí simulátoru augmentované reality spatříte na vlastní oči mnoho tvorů žijících v Arktidě, uvidíte tučňáky, kosatky a nebude chybět ani polární medvěd. A čeká vás nejen dobrodružný severní pól. Na co těšit se mají také milovníci dinosaurů, protože připraven je i svět oživlých pravěkých ještěrů.
Děti se také mohou stát moderátorem ve studiu ČT. Prakticky tak poznají fungování klíčování, kdy se místo zeleného plátna zobrazují informace o počasí i „kouzlo“, že když před sebe dají zelenou plachtu, stanou se na televizoru neviditelnými.
Pokud máte rádi hry se světlem, určitě vás zaujme největší přepínačová kostka na světě. Tato unikátní umělecko-technická instalace, která vytváří různobarevné obrazce, se skládá z téměř devíti tisíc elektrických přepínačů se světelnými diodami uvnitř kolébky. Na Hravé výstavě nebude chybět ani hlukoměr, pomocí nějž uživatel zkoumá úrovně hlasitosti. Exponát vám tuto problematiku přiblíží zábavnou formou.
Dále si v PALÁCI vyzkoušíte simulátor letu ptáka, na kterém pomocí pohybu těla ovládáte let ve virtuálním světě. Interaktivní lety plně závislé na pohybech uživatele jsou navíc spojeny se zajímavými úkoly, které umocní váš zážitek.
Vyzkoušejte si na vlastní kůži interaktivní exponáty přístupné po celé dny trvání akce zdarma. Na výstavě vám budou k dispozici zkušení animátoři, kteří rádi poradí s obsluhou jednotlivých aktivit. Akce je vhodná nejen pro děti, ale pro celé rodiny.
Přijďte si k nám pro zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Podrobnosti

Zahájení:
30. 10. 2022 /00:00
Ukončení:
13. 11. 2022 /00:00

Místo konání

Palác Pardubice
Masarykovo náměstí 2799
Pardubice,
+ Google Mapa
View Místo konání Website