Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Habima Fuchs: Equinox

15. 2. 2023 /18:00 - 21:00

<ENG BELOW>
🌕🌗🌑
Projekce filmu Habimy Fuchs a diskuse s jeho autorkou a kurátorkou projektu Mimochodem Lucií Váchovou.
𝕋𝕙𝕖 𝕟𝕒𝕥𝕦𝕣𝕖 𝕠𝕗 𝕥𝕙𝕖 𝕦𝕟𝕚𝕧𝕖𝕣𝕤𝕖, 𝕨𝕙𝕚𝕔𝕙 𝕙𝕠𝕝𝕕𝕤
𝕥𝕙𝕖 𝕔𝕖𝕟𝕥𝕖𝕣 𝕤𝕥𝕚𝕝𝕝 𝕒𝕟𝕕 𝕞𝕠𝕧𝕖𝕤 𝕒𝕝𝕝 𝕖𝕝𝕤𝕖 𝕒𝕣𝕠𝕦𝕟𝕕 𝕚𝕥,
𝕓𝕖𝕘𝕚𝕟𝕤 𝕙𝕖𝕣𝕖 𝕒𝕤 𝕚𝕗 𝕗𝕣𝕠𝕞 𝕚𝕥𝕤 𝕥𝕦𝕣𝕟𝕚𝕟𝕘-𝕡𝕠𝕤𝕥.
(Dante, Canto 27, 106-117)
Projekce sugestivního uměleckého filmu Habimy Fuchs, který zachycuje svět v symbolické rovnodennosti. Jeho děj se odehrává na Sluňákově nedaleko Olomouce a vznikl v rámci programu Domov a svět Muzea umění Olomouc – Středoevropského fóra.
🌕🌗🌑
Habima Fuchs je česká vizuální umělkyně, která ve své tvorbě dlouhodobě reviduje zažité
mechanismy a tradiční existenciální, filozofické či metafyzické obraty, o něž se při porozumění světu,ve kterém žijeme, opíráme. Symboly a motivy, které při tom reflektuje a materializuje, pocházejí zrůzných kultur i dob, z rámce křesťanské ikonografie i orientálních náboženských kontextů. Výsledkem je výjimečně působivá obraznost, svádivá a podvratná, také ale hluboce sebekritická. (Barbora Kundračíková)
Equinox, 2022, režie: Habima Fuchs, produkce: MUO Olomouc (B. Kundračíková), délka: 23 min
<ENG>
🌕🌗🌑
A screaning of Habima Fuchs art film followed by a discussion with her and Lucie Váchová, curator of the project By the Way.
𝕋𝕙𝕖 𝕟𝕒𝕥𝕦𝕣𝕖 𝕠𝕗 𝕥𝕙𝕖 𝕦𝕟𝕚𝕧𝕖𝕣𝕤𝕖, 𝕨𝕙𝕚𝕔𝕙 𝕙𝕠𝕝𝕕𝕤
𝕥𝕙𝕖 𝕔𝕖𝕟𝕥𝕖𝕣 𝕤𝕥𝕚𝕝𝕝 𝕒𝕟𝕕 𝕞𝕠𝕧𝕖𝕤 𝕒𝕝𝕝 𝕖𝕝𝕤𝕖 𝕒𝕣𝕠𝕦𝕟𝕕 𝕚𝕥,
𝕓𝕖𝕘𝕚𝕟𝕤 𝕙𝕖𝕣𝕖 𝕒𝕤 𝕚𝕗 𝕗𝕣𝕠𝕞 𝕚𝕥𝕤 𝕥𝕦𝕣𝕟𝕚𝕟𝕘-𝕡𝕠𝕤𝕥.
(Dante, Canto 27, 106-117)
A screening of Habima Fuchs evocative art film that captures the world at the symbolic equinox. It is set in Sluňákov near Olomouc and was produced as part of the Home and World programme of the Olomouc Museum of Art – Central European Forum.
🌕🌗🌑
Habima Fuchs is a Czech visual artist whose work has long been revising the established mechanisms and traditional existential, philosophical or metaphysical turns that we rely on to understand the world we live in. The symbols and motifs she reflects and materializes in this process come from different cultures and periods, from the framework of Christian iconography and oriental religious contexts. The result is an exceptionally compelling imagery, seductive and subversive, but also deeply self-critical. (Barbora Kundračíková)

Podrobnosti

Datum:
15. 2. 2023
Čas:
18:00 - 21:00

Místo konání

Galerie města Pardubic GAMPA
Příhrádek 5
Pardubice, Pardubický
+ Google Mapa
Telefon
+420 730 524 909