Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dušičkový koncert

6. 11. 2022 /15:00

Nana Miriani – soprán
Paolo Lardizzone – tenor
Noema Erba – soprán
Vstupenky v prodeji v infocentru.
základní vstupné: 300,- Kč
senioři 65+ a děti do patnácti let: 200,- Kč
Program:
1. Ombra mai fu – G. F. Händel
2. Ave Maria – G. Caccini
3. Pieta, Signore! – A. Stradella
4. Ave verum corpus – W. A. Mozart
5. Ave Maria – F. Schubert
6. Biblická píseň č. 4 – A. Dvořák
7. Agnus Dei – G. Bizet
8. Ave Maria – Ch. Gounod
9. Panis Angelicus – C. Franck
10. Pie Jesu (Requiem) – G. Fauré
11. La Vergine Degli Angeli (La Forza del Destino) – G. Verdi
12. Ave Maria – P. Mascagni
Délka koncertu: 60 minut
Sólisté:
Host večera: Nana Miriani – Narodila se v Tbilisi (Gruzie), kde vystudovala zpěv na Hudební akademii. Ve studiu pokračovala na Accademia Chigiana v Sieně (1995/96), na Arturo Toscanini Accademia di Canto v Parmě (1997) pod vedením tenoristy Carla Bergonziho, a poté ve Verdi Opera Studio (při Fondazione Verdi Festival) v Teatro Regio di Parma pod vedením sopranistky Renaty Scotto (2000/2001). Debutovala v roce 1998 v Bussetu v roli Abigaille ve Verdiho opeře Nabucco. V řadě italských měst se představila jako Giordanova Fedora, Santuzza v Mascagniho Sedláku kavalírovi, Pucciniho Tosca, Amélie ve Verdiho Maškarním plese (zpívala ji mj. také v Teatro Regio di Parma v roce 2001 pod taktovkou Valerije Gergieva), Verdiho Lady Macbeth, Aida a Leonora v Trubadúrovi ad. Jako Tosca se představila mj. i v milánské La Scale v inscenaci režiséra Luky Ronconiho za řízení Lorina Maazela. Hostuje rovněž ve Francii, Polsku, Německu, České a Slovenské republice. Debutovala ve Státní opeře Praha v roli Abigaille. Hostuje v Národním divadle v Praze (Santuzza) a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (Abigaille, Fedora a Kostelnička v Janáčkově Její pastorkyni).
Paolo Lardizzone – italský tenor Rodák z italského Militella, začal studovat zpěv pod vedením Maestra Giacoma Rocchettiho a později u Maestra Nazzarena Antinoriho v Accademii Beniamino Gigli v Recanati. Žije ve městě Camerino di Macerata. Svůj debut uskutečnil v roce 2007 rolí Manrica ve Verdiho Trubadúrovi na milánském Festivalu Castello Sforzesco. V roce 2008 se s velkým úspěchem poprvé zhostil role Vévody z Mantovy ve Verdiho Rigolettovi, pod taktovkou Maestra P. Gelminiho. Zpívá úlohu Ghina v Doninzettiho opeře Pia de Tolomei, Macduffa v opeře Macbeth Giuseppe Verdiho a rytíře Des Grieuxe v Manon Lescaut Giacoma Pucciniho pod taktovkou Maestra E. de Filippis, Maria Cavardossiho v Pucciniho Tosce, Turiddu v Sedláku kavalírovi od P. Mascagniho, s režisérem Maestrem L. de Marchim, Dona José v Carmen pod taktovkou Maestra A. Benigniho. V letech 2010/2011 v úloze Alfreda ve Verdiho Traviatě, Kalafa v opeře Turandot Giacoma Pucciniho. V sezóně 2013/2014 zpívá Alfreda ve Verdiho Traviatě na Mezinárodním festivalu v Pekingu, Vévodu z Mantovy v Rigolettovi v Boloni a Parmě, Cavardossiho v Tosce ve Spoletu, Manrica v opeře Trubadúr v Trentu, účastní se opery Rigoletto jako Vévoda z Mantovy v rámci worldvision pod taktovkou Maestra Zubina Mehty. V roce 2014 na scéně Operního divadla in chorvatském Splitu zpíval roli Fausta v opeře Mefistofele Arriga Boita, pod taktovkou Maestra Niksa Bareza. V říjnu 2014 vystupoval v úloze Radamese (Aida) v Káhirském divadle a v opeře v Plzeni. V listopadu zpíval Alfreda v Traviatě se souborem Compagnia d’Opera Italiana na turné po Německu a Rakousku. V prosinci 2014 pak Cavardossiho v Tosce a vystoupil na Festivalu Puccini při příležitosti otevření Villa Argentina ve Viareggiu. V lednu 2015 se opět objevil v roli Radamese na scéně Opera Theatre v Káhiře. V lednu 2015 velmi úspěšně pěvecky ztvárnil role Cania v Komediantech a Turiddu v Sedláku kavalírovi v divadle v Plzni. Poté vystoupil ve Francii s Mozartovým Requiem a na turné po Španělsku a Francii jako Pinkerton v Madama Butterfly. V roce 2016 vystoupil opět v roli Macduffa v Macbethovi, a to v plzeňském divadle. V současné době zpívá v roli Radamese v Aidě na scéně Dolnobavorského divadla v Německu.
Noema Erba – je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku koncerty v Chile v Santiagu de Chile, na Filipínách v Manile, na Taiwanu ve městě Taichung. Vystoupila v mnoha rolích ve Státní opeře Banská Bystrica na Slovensku, v Teatro Verdi v Pise v Itálii, v Divadle J. K. Tyla v Plzni v České republice, na Amman Opera Festivalu v Jordánsku. Dále ve Florencii v Itálii: Forte Belvedere, Basilica Santissima Annunziata. V divadle Ariston i v divadle Centrale v Sanremu v Itálii, v divadle Teatro Moderno v Grossetu v Itálii, atd. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.
Daniel Štulpa – český pianista, sólový i komorní hráč, pedagog, korepetitor a hudební aranžér, do jehož sféry aktivit již po mnoho let spadá hudební spolupráce s mnohými význačnými představiteli rozličných hudebních žánrů. Uhelným kamenem jeho zájmu je kromě sólového působení především korepetice a koncertní působení v součinnosti s instrumentalisty a nejen operními pěvci. Dále se na jevišti aktivně účastnil spolupráce s R. Podlipskou, která ztvárnila titulní roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Danielu Štulpovi není cizí ani iniciativa ohledně benefičních a charitativních aktivit, kdy byl účasten benefičního koncertu s Bárou Basikovou v Krystofove údolí, benefičního koncertu ve spolupráci s MaMa foundation v Jablonci nad Nisou, jejímž ambasadorem se posléze stal. Také byl nápomocen vytvoření e-knihovny pro dětské onkoligcké oddělení Nemocnice Motol, kde nejen vystoupil, ale ujal se rovněž role jakožto organizátor a iniciátor projektu. V neposlední řadě svou přítomností podpořil charitativní akci Art for Life společně se sopranistkou Noemou Erbou (2012). Danielovo pedagogické působení zahrnuje letitou praxi jak v soukromé oblasti, tak na různých školách, ze kterých jmenujme Mezinárodní konzervatoř Praha.

Podrobnosti

Datum:
6. 11. 2022
Čas:
15:00

Místo konání

Kostel svaté Maří Magdalény
Lázně Bohdanec, + Google Mapa