Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Děti a rizika sociálních sítí

7. 12. 2020 /17:00 - 19:00

ON-LINE AKCE

Děti a rizika sociálních sítí – jak mít alespoň částečnou kontrolu nad pohybem dětí na internetu
Online webinář pro rodiče
Přihlásit se můžete přes e-mail: varakova.map@mmp.cz nebo na této události.
Vstupné: zdarma
Cíl a předmět vzdělávání: Představíme vám jak fungují jednotlivé soc. sítě. Rozebereme si jejich pozitivní i negativní stránky. Ukážeme si, jak na rodičovskou kontrolu a jak zajistit bezpečnější pohyb dětí na internetu.
Termín: 7. prosince 2020, od 17:00-19:00 hodin
Lektor: Josefína Knollová (organizace Zvol si info)
Sociální sítě se staly v posledních letech nedílnou součástí našich životů, ale i životů našich dětí. Fungují jako skvělé nástroje pro komunikaci, sdílení obsahu, získávání informací nebo jen jako zdroj zábavy. U dětí ale mohou fungovat i jako nebezpečný prostor nejen pro šikanu. Přestože je používáme takřka každý den, občas je těžké se v nich vyznat. Vyvíjejí se enormní rychlostí a obsah i popularita influencerů se mění každým dnem.
V našem webináři si jednotlivé sociální sítě představíme. Společně se pobavíme o konkrétních principech, jak fungují a rozebereme jejich pozitivní, ale i negativní stránky.
Obohatíme váš slovník o jednotlivé pojmy, které se se sociálními sítěmi pojí jako je např. sharenting, digitální stopa nebo FOMO efekt. Ukážeme si příklady špatné praxe a rozebereme tipy, jak na rodičovskou kontrolu a jak pohyb dětí na sítích udělat co nejbezpečnější. Dostaneme se i k závislosti na digitálním světě, jak náš čas s digitálními technologiemi korigovat, a jak o tom všem mluvit s dětmi.
Náklady vzdělávacího webináře jsou hrazené z rozpočtu projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice II.
Pokud Vás nabídka zaujala, přihlaste se na e-mail: varakova.map@mmp.cz nebo na této události.
Všem přihlášeným účastníkům zašleme odkaz na webinář, včetně informací s podrobnostmi ohledně aplikace MS Teams, ve které se bude webinář odehrávat.

 

 

Podrobnosti

Datum:
7. 12. 2020
Čas:
17:00 - 19:00