Pardubicko

Dopřejte si o Velikonocích speciální čokoládu nebo třeba originální květináče!

P

ašijový týden zakončený Božím hodem velikonočním a pondělní pomlázka s koledou letos nastanou brzy, ještě v březnu. Ale jaro už každopádně bude – přinejmenším kalendářní. Pro mnohé světce i křesťany patří k jeho přivítání i sváteční výzdoba příbytku a tradiční pochoutky.

Pokud jde o dekorativní předměty či stylové pamlsky, má co nabídnout i Centrum Kosatec. Než v obřím Paláci Pardubice začne v pátek velikonoční festival, bude tam ve čtvrtek 28. března i náš stánek s rozličným sortimentem. Největším lákadlem asi budou čokolády s velikonočně laděným potiskem, vyrobené takzvaným gastro tiskem. Jde o novinku věru unikátní: v naší zemi zatím mají potřebné zařízení jen dvě tři další firmy.

Ku potěše očí a zakoupení budou na stánku i keramické výrobky, předměty ze šicí dílny či ručně zhotovené květinové věnce. Na své si přijde i ten, koho zajímá, co všechno vlastně Kosatec dělá a komu pomáhá. Vlídná obsluha stánku bude důkladně obeznámená s aktivitami našeho spolku a sociálního podniku.

Dodejme, že čokolády (viz foto) a další dobroty s velikonočním námětem si můžete koupit už zkraje března v „kosatčí“ kavárně a bufetu v pardubické poliklinice KOLF.

Centrum Kosatec

(pel)