AktualityPardubicko

Dny chleba se po dvou letech vracejí do Pardubic.

O

dborníci vyberou nejlepší chléb z 80 soutěžních vzorků od pekáren z celé republiky.

Pekařští odborníci se 15. září 2021 po dvou letech opět setkají na slavnosti Dny chleba 2021 v městě potravinářů Pardubicích, aby v celonárodní soutěži Chléb roku 2021 společně vybrali ten nejlepší chléb v České republice. Desítky průmyslových i řemeslných pekáren budou soutěžit v pěti kategoriích, které odpovídají aktuálním spotřebitelským trendům. Součástí největší pekařské akce v zemi bude velká výstava technologií, strojů a surovin pro pekárny a odborný seminář s představením nových trendů v oboru a na trhu. Cílem akce je ocenit výrobce poctivého českého chleba a představit pekařské řemeslo a jeho moderní potravinářský sektor 21. století.

Dny chleba i soutěž Chléb roku jsou oslavou tradičního poctivého českého chleba, který zažívá zvlášť v posledních letech renesanci. Certifikovaní zkušení pekařští odborníci se sejdou ve středu 15. září 2021 v prostorách Střední průmyslové školy potravinářství a služeb v Pardubicích. Testovat letos budou výrobky od 80 výrobců z celé republiky v pěti kategoriích: Chléb 500-800 g, Chléb 900-1200 g, Chléb bez hranic, Novinka roku, Chléb mladých.

„Letošní novinkou je dvoukolové hodnocení vzorků, kdy komisaři každé kategorie provedou předvýběr pěti nejlepších vzorků a všech 20 komisařů pak ve finále společně vybere vítěze a chleby vynikající kvality,“ říká výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Ing. Jaromír Dřízal a doplňuje. „Akce Dny chleba však není jen o soutěžení, ale také o setkávání a popularizaci řemesla, sdílení a podpoře nových trendů v oboru, kterým se bude věnovat odborný seminář. Bude na něm slavnostně pokřtěna nová publikace Moderní trendy v potravinářství“

Strategickým partnerem soutěže bude již podvanácté obchodní řetězec Tesco Stores ČR a.s., v jehož prodejnách si budou moct zákazníci vítězné a oceněné chleby zakoupit.

„Chleba je tradiční součástí české kuchyně a je téměř v každém nákupním košíku našich zákazníků. V poslední době vnímáme, že se zákazníci více soustředí na jeho kvalitu. Zařazením oceněných výrobků do prodeje v našich obchodech chceme podpořit tradiční pekařské řemeslo a zároveň zákazníkům nabídnout ty nejlepší výrobky,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

Výsledky této prestižní soutěže organizátoři vyhlásí a ceny předají na ceremoniálu, který proběhne ještě téhož dne od 18 hodin v hlavním sále na výstavišti IDEON v Pardubicích.

Svaz pekařů a cukrářů v České republice, z. s., je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. V současné době sdružuje 130 členů – pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin, služeb a potravinářských škol.

Více informací na www.svazpekaru.cz.