TuristikaUncategorized

Cyklovýlety v okolí Pardubic pro malé i velké

O

 

bjevte krásy Pardubic a jejich okolí z pohodlí cyklistického sedla. Převážně rovinatá krajina, upravené cyklostezky a množství přírodních i kulturních památek přímo láká k rodinným výletům, které zvládnou i ti nejmladší členové. Tak popadněte silniční kolo a vydejte se prozkoumat cyklotrasy, které vám pardubický kraj nabízí.  

 Objevte okolí Pardubic!

Samotné město Pardubice stojí za návštěvu, ať už se vaším cílem stane východočeské muzeum nacházející se přímo na zámku, věž Zelená brána nebo každoroční koňské závody Velká Pardubická. Stejně tak jsou ale Pardubice skvělým výchozím bodem pro rodinné cyklovýlety po okolí. Nechte se inspirovat našimi tipy na nenáročné cyklotrasy a naplánujte si pohodový rodinný víkend.

Přes hory a doly do Valů

Nenáročná trasa dlouhá pouhých 23 kilometrů vás zavede přes Lázně Bohdaneč až do malebné vísky Valy. Z Pardubic se vydejte po fialové stezce přes obec Srch a Stéblová a pokračujte v příjemné stínu lesa, který vás dovede až do Lázní Bohdaneč. V tamním parku najdete nejen místo pro odpočinek, ale i možnost občerstvení, které vás posílí na zbytek cyklovýletu. Ke konci cesty se můžete osvěžit v průzračné vodě písáku Mělice, odkud zamíříte přes řeku Labe a jste ve Valech. Pokochat se tu můžete terénními pozůstatky tvrziště Lepějovice a kostelem sv. Michaela archanděla. 

Vrcholy Železných a Orlických hor jako na dlani!

Rozhledna Barborka je oblíbeným výletním místem, ze kterého se turistům skýtá krásný výhled nejen na Železné hory, ale i na vrcholky Orlických hor a Krkonoš. Od Pardubic je vzdálená necelých 20 kilometrů, po absolvování okružní cyklotrasy budete mít v nohách hezkých 37 kilometrů. Doporučujeme vám po cestě navštívit Heřmanův Městec, v jehož centru se nachází židovská synagoga a barokní zámek s rozlehlým parkem a rybníkem. 

Za historií na Kunětickou horu

Zřícenina hradu Kunětická hora nacházející se na stejnojmenném vrchu tvoří dominantu Polabí a najdete ji zapsanou na seznamu národních kulturních památek ČR. Hrad byl s největší pravděpodobností postaven na přelomu 13. a 14. století, samotný vrchol Kunětické hory ale lidé osídlili údajně už v pravěku. Na toto historické místo se můžete vydat na silničních kolech, okružní trasa vede po značených cyklostezkách a je dlouhá pouhých 22 kilometrů.

Na zpevněné cyklostezky, které pardubický kraj nabízí, je ideální vyjet se silničním kolem. Pro něj je typický pevný, a přesto lehký rám, úzké pláště a nízko položená, zahnutá řídítka. Pokud vás cyklistika nadchla, možná je na čase pořídit si kvalitní silniční kolo, které s vámi udrží tempo. Při výběru se můžete inspirovat na Heurece, kde naleznete silniční kola přehledně seřazená podle jejich oblíbenosti.