AktualitySport

CYKLO GLACENSIS 2021

T

řebovsko připravuje na pátek 21. května 2021 pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka CYKLO GLACENSIS 2021 – SETKÁNÍ NA HRANICÍCH. Na české straně se zúčastní osm cyklistických týmů z českých měst, na straně polské osm týmů z polských měst. Společné setkání se uskuteční na česko-polské hranici v Orlickém Záhoří / Mostowice.

V roce 2020 byla mezinárodní cyklistická akce CYKLO GLACENSIS zrušena v důsledku covidové pandemie s nadějí, že v roce 2021 se bude konat v plném rozsahu a bez omezení. Skutečnost letošního jara je však bohužel horší, než bylo možné předvídat a očekávat. Organizátoři proto připravili CYKLOGLACENSIS 2021 v jednoduché a symbolicky významné podobě.

„Jediné, co můžeme proti koronaviru sami dělat, je starat se o své zdraví a aspoň individuálně sportovat. Jízda na kole je k tomu skutečně ideální, zvlášť po tak krásném regionu, jakým je Orlicko-Třebovsko a řeshraniční Kladsko. Setkání s dalšími cyklonadšenci na hranici bude třešničkou na dortu. Už se na všechny účastníky osobně těším,“ uvedl tradiční patron akce Roman Línek.

V roce 2021 je CYKLO GLACENSIS jednodenní, zahájení je v pátek 21. května 2021 v 8.00 hodin na náměstí v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýse nad Orlicí, Žamberku, Vysokém Mýtě, Chocni, Lanškrouně, Bačetíně a v osmi polských městech. Cílem je hraniční přechod Orlické Záhoří. Setkání českých a polských cyklistů se zde uskuteční od 13 do 16 hodin, poté se týmy budou vracet zpět do svých domovů. Na setkání bude hrát Sopotnická dechovka a je zajištěné jednoduché občerstvení.

Akce se koná s finanční a morální podporou Pardubického a Královéhradeckého kraje a partnerských mikroregionů, měst a obcí.

„Královéhradecký kraj významně podporuje rozvoj cykloturistiky i cyklistiky obecně, jakožto alternativního způsobu dopravy do zaměstnání, školy nebo za službami. Financujeme provoz cyklobusů a významně přispíváme na budování cyklotras a cyklostezek. Jízda na kole je u nás stále populárnější a jsem přesvědčen, že k tomu hodně přispívá i tato akce,“ říká hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Organizace CYKLO GLACENSIS 2021 je zajištěna tak, aby byla dodržena aktuálně platná nařízení v souvislosti s Covidem 19.

Jana Staňková