Kulturní akce

Březen měsíc čtenářů – „S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA – ŽIVOTEM S KNIHOU“

PARDUBICE, Krajská knihovna v Pardubicích: Akce konané v rámci celostátní akce Březen měsíc čtenářů

Krajská knihovna v Pardubicích se již tradičně zapojí do celostátní akce Březen měsíc čtenářů. Mottem letošního ročníku je „S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA – ŽIVOTEM S KNIHOU“. Knihovna pro své čtenáře připravila řadu rozmanitých akcí pro všechny věkové skupiny napříč různými žánry.

Zahájení akce bude již první sobotu v měsíci, a to Čarování s pohádkou pro děti. Nejmenší děti si mohou se svými rodiči každé úterý v knihovně zazpívat a zacvičit za doprovodu různých hudebních nástrojů. Nejen pro teenagery je připraveno Dračí doupě a Svitky Hrdinů. Hravé čtenáře všeho věku uvítá klub deskových a stolních her, hry se hrají v hlavní budově na Pernštýnském náměstí i v knihovním centru U Vokolků na Příhrádku. Kdo si nechce hrát a zpívat, ale vzdělávat se, tak je vítán na Akademii volného času nebo na přednášce z cyklu Hezky česky. Pro tvořivé malé i velké čtenáře jsou připraveny workshopy. Koho z řad školáků zajímá umělá inteligence, může přijít i s rodiči zkusit naprogramovat si robotickou hračku. Měsíc vyvrcholí akcemi pro děti Noc s Andersenem, Velikonočním výtvarnou dílnou a slavnostním vyhlášením Čtenáře roku z řad nejmenších čtenářů.

Ing. Radomíra Kodetová, ředitelka krajské knihovny věří, že knihovna přivítá další čtenáře, kteří se budou do knihovny vracet. K nabízenému programu dodává: „Letošní Březen měsíc čtenářů je primárně věnován nejmenším čtenářům, protože projekt Bookstart – S knížkou do života slaví 6 let. Knihovna se samozřejmě zapojuje i do tohoto projektu, ale snaží se zaujmout všechny věkové kategorie, a to nejen uspořádáním různých akcí, ale i zkvalitňováním služeb. Nyní např. rozšiřujeme nabídku on-line periodik.“