AktualityPardubicko

Avízo: Univerzita Pardubice se zapojí do akce Týden mozku

U

 

niverzita Pardubice se příští týden zapojí do celostátní akce Týden mozku, která každoročně představuje nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách. Akci pořádá Akademie věd ČR a je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. 

Přinese 21. století očekávaný průlom v diagnostice Alzheimerovy choroby? Na aktuální téma bude hovořit prof. RNDr. Zuzana Bílková, Ph.D. z Katedry biologických a biochemických věd Fakulty chemicko-technologické, která se tímto výzkumem zabývá. Posledních 20 let přineslo v biomedicínských vědách mnoho významných objevů, avšak diagnostiku Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění to ovlivnilo jen částečně. Vědkyně Univerzity Pardubice se pokusí odpovědět například na otázku, zda existují nějaké nové nadějné metody nebo techniky, které by umožnily diagnostikovat nemoc už v rané fázi.

 

KDY: 17. března 2021            17:00 – 18:00

KDE:

https://www.facebook.com/events/429494274789414/

https://www.youtube.com/upcecz

https://www.facebook.com/univerzita.pardubice

 

Výhodou přednášky, která půjde ze záznamu, je fakt, že prof. Bílková bude celou dobu k dispozici pro online dotazy sledujících na všech těchto kanálech.

Tradici Týdne mozku v České republice založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Během Týdne mozku vystupují s přednáškami přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Festival je určený pro studenty, rodiče s dětmi i veřejnost. Letos se kvůli pandemickým omezením uskuteční online.

Více info: Program Týdne mozku – Týden mozku AV ČR (tydenmozku.cz)