Kulturní akcePardubicko

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice uvede výstavu dvou umělců

G

alerie GU: Univerzity Pardubice zahájí nový rok 2023 unikátní společnou výstavou dvou umělců, které spojuje jedno téma. Obrazy Ivany Lomové a fotografie Tomáše Lahody spojilo téma Galerie. Univerzita otevře výstavu vernisáží ve čtvrtek 5. ledna, zájemci o umění si mají šanci díla prohlédnout i koupit až do 20. února.

První letošní výstava představuje spojení dvou odlišných přístupů v různých médiích v náhledu na stejné téma, které je také názvem expozice. Ivana Lomová a Tomáš Lahoda jsou umělci, kteří pracují v sériích a s různými tématy. Ve své tvorbě se nezávisle na sobě v různých obdobích věnovali tematizaci galerie. Výstava na univerzitě proto přináší nezvyklý pohled dvou autorů na prostředí galerie/muzea a konfrontuje různá média – obraz versus fotografie, realistické zobrazení versus abstraktní obraz reálné věci, antropologicko-sociální popisné zkoumání reality versus konceptuální přístup.

Ivana Lomová vystavuje sérii realistických obrazů z galerií. V nich nezaostřuje svou pozornost na vystavená díla, ale na situace kolem, na kustody a kustodky, kteří jsou neodmyslitelnou součástí provozu. Série barevných fotografií Tomáše Lahody ukazuje tenkou hranici rozdílu mezi iluzí a realitou, artikuluje pomocí specifického výřezu a výběru zarámování motivů na pomezí abstrakce.

 

KDY: 5. 1. 2023 od 17.30 h – vernisáž, výstava potrvá do 20. 2. 2023

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice, Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519 Pardubice

 

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)