Kulturní akce

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice uvede díla Tomáše Absolona

T

echnicolor je název první výstavy roku 2024, kterou už tento čtvrtek otevře vernisáží Univerzita Pardubice. Ve své Galerii GU: tentokrát představí díla mladého českého umělce Tomáše Absolona. Autor se stal už v roce 2016 jedním z laureátů Ceny kritiky za mladou malbu. Zájemci o umění si mají šanci obrazy prohlédnout a případně i zakoupit do 19. února.

Tomáš Absolon (36) ve svém díle zdůrazňuje rozkol mezi konkrétním a abstraktním a inspiruje se estetikou plakátů, jejich historií a nejistým postavením v dnešním světě. Název výstavy „Technicolor“ pak odkazuje na společnost, která stojí za vynálezem série barevných procesů při výrobě filmů, které navždy změnily charakter filmu svými jasnými, ostrými, saturovanými barvami.

Tomáš Absolon (1987) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Na svém kontě má více než dvě desítky výstav v České republice i v zahraničí.

KDY: 4. 1. 2024 od 17.30 h – vernisáž, výstava potrvá do 19. 2. 2024

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice, Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519, Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)