Kulturní akcePardubicko

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice uvede díla Ivana Voseckého

G

alerie GU: Univerzity Pardubice nabídne veřejnosti příští týden další výstavu. Ve svých prostorách v kampusu představí českého malíře Ivana Voseckého. Vernisáž otevře výstavu s názvem Perfektní katastrofa ve středu 22. února a zájemci o umění si mají šanci prohlédnout moderní díla až do 3. dubna.

Akademický malíř Ivan Vosecký se po několikaleté pauze vrací s novou sérií obrazů. Ve svých abstraktních krajinách používá široký rejstřík tvarů. Od abstraktních geometrických forem, přes gestickou škálu různých tahů širokým štětcem, válečkem nebo stěrkou v kombinaci s konkrétní předměty, objekty, figurami, slovy i větami.

Ivan Vosecký nabízí pojem abstraktní surrealismus jako určitou charakteristiku svých posledních obrazů. Přes zdánlivě spontánní vzhled jsou jeho malby výsledkem rozmyšleného rozmístění tahů, tvarů a vytvářených textur, vrstvení a přemaleb, spolu s náznaky figurálních detailů, které spolu tvoří formální jednotu,“ popisuje tvorbu autora prof. Tomáš Lahoda, kurátor galerie GU: a pedagog Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Ivan Vosecký, ak. Mal, Ing. Arch. (60) vystudoval architekturu na ČVUT a po jejím dokončení nastoupil na AVU. Prošel ateliéry Milana Knížáka, Michaela Bielického, Miloše Šejna a Jiřího Davida. Absolvoval ve svých 35 letech v ateliéru Vladimíra Skrepla. Na svém kontě má přes 20 samostatných výstav, účastnil se také 30 skupinových výstav u nás i v zahraničí.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz).

 

KDY: 22. 2. 2023 od 17.30 h – vernisáž, výstava potrvá do 3. 4. 2023

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice, Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519 Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

 

.