Pardubicko

Avízo/Fototermín: Studenti záchranáři absolvují potápěčský kurz

 

V

íce než třicítka studentů Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice programu Zdravotnické záchranářství projde příští týden speciálními kurzy. V bazénu, v lomu na loděnici i v tělocvičně se studenti budou cvičit v záchranářských dovednostech. Kurz potápění a vodní záchrany vede Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

V areálu vodních sportů loděnice Univerzity Pardubice proběhne v pondělí a v úterý výcvik záchrany na volné vodě a základy ovládání plavidel. V bazénu pardubického aquacentra budou v pondělí a v úterý vysokoškoláci trénovat ponory, další lekce potápění je čekají v lomu Leštinka na Chrudimsku ve středu a ve čtvrtek. Přímo na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice si v úterý vyzkouší sebeobranu vodního záchranáře. „Studenti se seznámí se základními aspekty potápění s přístrojem, fyzikálními a fyziologickými aspekty potápění. Součástí výcviku je i diagnostika potápěčských nehod,“ říká vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Jan Němec.

Na závěr výcviku studenty čeká praktická zkouška. Na organizaci, personálním a materiálním zabezpečení kurzu se podílí také příslušníci Městské policie Pardubice.

 

FOTOTERMÍN bazén

KDY: pondělí 16. května a úterý 17. května od 9 do 14 hodin

KDE: bazén pardubického aquacentra, Jiráskova 2664, Pardubice


FOTOTERMÍN lom

KDY: středa 18. května a čtvrtek 19. května od 9 do 15 hodin

KDE: lom Leštinka na Chrudimsku