Pardubicko

Akce Univerzity Pardubice Rozhýbejme univerzitu má vítěze, studenti i akademici překonali rekord

 

R

ekordní počet 31 590 kilometrů uběhli, ujeli a ušli studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice během akce Rozhýbejme univerzitu. O 10 tisíc km tak překonali číslo z loňského prvního ročníku výzvy. Do akce, kterou pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, se letos od 1. dubna opět zapojily stovky studentů a zaměstnanců.

Na počty kilometrů byli lepší studenti, kteří zaznamenali za měsíc více než 17 649 km, zaměstnanci univerzity pak 13 941 km. Nejdelší vzdálenost urazili studenti i akademici na kole – více než 16 tisíc km, chůzí zdolali vzdálenost téměř 9 tisíc km a naběhali bezmála 7 tisíc km.

V souboji fakult letos celkové vítězství obhájila Fakulta chemicko-technologická s více než 11 tisíci kilometry. Její zástupci ujeli na kole 5 717 km, uběhli 2 930 km a ušli 2 387 km. Na druhém místě skončila Dopravní fakulta Jana Pernera s 6 675 km a třetí příčku získala Fakulta ekonomicko-správní s 6 152 km.

Z jednotlivců si nejvíce celkem 1 806 km zapsal v letošní výzvě student Štěpán Hrdina z Dopravní fakulty Jana Pernera. Ze zaměstnanců je vítězem s 1 202 kilometry akademik Tomáš Bajer z Fakulty chemicko-technologické.

Pro zapojení do soutěže stačilo účastníkům ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry a na kole ujet 10 kilometrů. Délku trasy si univerzitní sportovci sledovali pomocí mobilních aplikací. Vítězný tým získá opět pohár a nejlepší jednotlivci odměny. Výzvu k pohybu poprvé vyvolala univerzita loni. Celá akce měla podpořit zábavnou formou zdravý životní styl a motivovat k pohybu v době pandemie a online výuky. Loni během akce studenti s akademiky naběhali celkem 21 330 kilometrů. Letos se ve výzvě nově objevily kategorie chůze a jízda na kole.