AktualityPardubicko

3D tisk i šperky v Centru Kosatec také zakázkově

Jednotlivci i firmy si mohou na dvou „kosatčích“ 3D tiskárnách objednat vysoce kvalitní zhotovení přívěsků (klíčenek) se žetonem do nákupního vozíku, vykrajovátek na cukroví, firemních log, medailí a mnoha dalších věcí.

Zakázky lze realizovat také z dodaných dat v počtu několika kusů i v malé nebo velké sérii. Ke zpracování se vždy přistupuje s vysokou péčí, a to i s případným doporučením vhodného materiálu v souvislosti s konečným použitím výtvoru a pomocí při zpracování potřebného modelu i při návrhu úpravy zlepšující funkčnost a kvalitu výtisku.

Speciální 3D pracoviště v Kosatci (existuje od srpna 2021) má dvě tiskárny. Jedna pracuje metodou FDM (Fused Deposition Modeling) – tisk termoplastem z cívky roztaveným v tzv. extruderu, který tryska v jednotlivých vrstvách postupně nanáší na tiskovou podložku na maximální plochu 25 × 21 × 21 cm. Druhá používá technologii SLA (stereolitografie) – osvětlování fotocitlivých pryskyřic vrstvu po vrstvě UV panelem s vysokým rozlišením, hodí se pro tisk velkých detailů.

Náhrdelník či přívěsek, ale i jiný originální šperk, nebo třeba  dekorační předmět do domácnosti včetně vypálení v poklopové peci s objemem 68 litrů a maximální teplotou výpalu 1320 °C kvalitně zhotoví keramická dílna.

Kontaktní spojení:

– 3D tisk: julius.antos@centrumkosatec.cz,

– šperky: Martina Pakostová – martina.pakostova@centrumkosatec.cz; 734 796 198.

(mk)