Uncategorized

3 miliardy v Eurojackpotu: historicky nejvyšší výhra je na dosah. Češi by se s vítězstvím nesvěřili ani nejbližší rodině

T 

éměř 3 miliardy. Historicky nejvyšší výhra loterie Eurojackpot i všech českých loterií padne možná už tento pátek 22. července a udělá radost některému ze sázejících v České republice. Zatím tomu tak bylo. Nejvyšší výhry, v online sázkách i klasických tiketech, v minulosti putovaly do českých peněženek. Bude tomu tak i do třetice? Co je jisté, že výherce by se asi nepochlubil. Podle průzkumu, který Sazka pro loterii Eurojackpot provedla v pěti zemích Evropy, se zjistilo, že by zprávu o výhře utajovali.

 Miliardářem s rekordními sumami na účtu se doslova přes noc stali už dva Češi. Dosud vůbec nejvyšší částka 2,47 miliardy korun padla v roce 2015 a směřovala na Pardubicko. Druhou nejvyšší výhru celé loterie Eurojackpot si v roce 2019 zajistil opět český sázkař přímo z pohodlí domova díky online sázce, která mu vynesla 1,41 miliardy korun. Nyní je v Eurojackpotu historicky nejvyšší možná výhra, 2 947 000 000 Kč.

 Mezinárodní průzkum o vnímání bohatství v evropských zemích proběhnul letos na jaře k příležitosti zavedení úterního tahu losování Eurojackpotu. Loterie se losuje pravidelně každé úterý a pátek. V průzkumu odpovídali kromě Čechů také Slováci, Němci, Italové a Finové. V otázce, komu by se s miliardovou výhrou respondenti svěřili, byli nejotevřenějším národem jednoznačně Finové, kteří by neměli problém sdílet zprávu o gigantické výhře nejen s rodinou a přáteli, ale pochlubili by se i veřejně. Tisková mluvčí Sazky Veronika Diamantová dodává: „Naopak Češi se většinou shodli, že by svou výhru před veřejností tajili, stejně jako Slováci. V České republice anonymitu výherců zajištuje hazardní zákon. Je tedy jen na výhercích samotných, komu se o šťastné novině zmíní.“

 Komu byste řekli o miliardové výhře v Eurojackpotu?

Dosáhne na výhru takřka 3 miliardy korun někdo z Česka?

Eurojackpot je jednou nejrozšířenější loterií v Evropě. Vznikla ve Finsku a nyní se hraje v osmnácti zemích. U nás si sázející oblíbili miliardáře Henriho z reklamy o vysněném životě navěky za vodou, ale také díky skvělým prémiím, o které se hraje. Hlavní jsou ale především miliardové výhry. Aktuálně je v hře historicky nejvyšší částka, takřka 3 miliardy Kč.

Jedna sázka do hry Eurojackpot stojí 60 korun, což je jeden sloupec, kde se tipuje 5 čísel z 50 a 2 z 12. Na jedné sázence je možnost vsadit 6 sloupců. Do hry Extra 6 se mohou Češi zapojit za 40 korun. Pro výhru jackpotu ve hře Eurojackpot není podmínkou mít vsazený plný tiket, nicméně čím víc sloupců sázející vsadí, tím se zvyšuje šance na výhru.